Ośrodek kolonijny "Pionier"

Łukęcin-miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim, w gminie Dziwnów pomiędzy Dziwnówkiem a Pobierowem. Miejscowość obecnie wyróżnia  przede wszystkim letniskowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów. Noclegi oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2009 wynosiła 146 osób. Na zachód, w odległości 1 km znajduje się Zalew Kamieński. Morze Bałtyckie znajduje się na północ od centrum Łukęcina. Leżąca, można powiedzieć, że nad morzem miejscowość pod względem geograficznym należy do mezo regionu o nazwie Wybrzeże Trzebiatowskie, położonego w makroregionie Pobrzeże Szczecińskie, który zaś obszarowo należy do pod prowincji Pobrzeża Południowo Bałtyckiego.

Zakwaterowanie - Ośrodek Wczasowy „Pionier” oferuje  dzieciom i młodzieży pobyt w ładnym, dużym, zalesionym ciekawymi okazami drzew terenie. Posiadamy 2 budynki murowane z łazienką w pokojach 2,3,4,5-osobowych. W każdym pokoju jest telewizor. 

Zapewniamy pełne wyżywienie (5posiłków), opiekę ratownika w czasie kąpieli morskich, wykwalifikowaną kadrę wychowawców i kierownika.

Atrakcje – Dwa ogniska z pieczeniem kiełbasek, 1 wycieczka rowerowa, korzystanie z boisk sportowych (piłka nożna, siatkówka, koszykówka), świetlica i duża wiata odpowiednia na zajęcia edukacyjne, treningi, różnego rodzaju zabawy i dyskoteki. Dysponujemy odpowiednim sprzętem do organizacji dyskotek. Mamy 2 stoły do tenisa. Udostępniamy sprzęt sportowy taki, jak: piłki, paletki, skakanki i inne. W jednym budynku mieści się 85 dzieci oraz pełna kadra.

     WYCIECZKI

  • Wycieczki autokarowe-Kołobrzeg Świnoujście-Międzyzdroje, wyspa Wolin
  • Wycieczki rowerowe- wzdłuż plaży: Łukęcin- Pobierowo-Dziwnówek
  • Wycieczki piesze plażą- Pobierowo-Dziwnówek